„Co słychać?” nr 10 (346) / 2019

cs346Październikowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja z V Rajdu im. Czesława Klimczyka, który został zorganizowany w Bieszczadach przez Koło PTT w Oświęcimiu.
Wśród informacji z życia ZG PTT dowiemy się o II posiedzeniu Zarządu Głównego PTT XI kadencji oraz wyróżnieniach z okazji Światowego Dnia Turystyki dla członków PTT z Bielska-Białej i Nowego Sącza.
Tradycyjnie obszerne są wieści z życia Oddziałów. Znajdziemy tu relację z akcji ekologicznej „Mieszkańcy dla Żylicy”, jesiennym liczeniu zwierzyny w Babiogórskim Parku Narodowym oraz okolicznościowej wycieczce z okazji 10-lecia działalności tarnowskiego oddziału PTT. O działalności turystycznej wśród niepełnosprawnych i utworzeniu Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” przeczytamy w tekście Roberta Słonki. W tej części numeru „Co słychać?” przeczytamy także o wyróżnieniach dla Sebastiana Nikla, laurata dwóch konkursów fotograficznych oraz ks. Zbigniewa Pytla za najlepsze wydawnictwa o górach.
Wśród informacji z życia Oddziałów dowiemy się o jubileuszu 30-lecia reaktywowania Oddziału Łódzkiego PTT, XIII Powiatowym Rajdzie na Orientację w Chrzanowie oraz udziale Oddziału PTT „Beskid” w Festiwalu Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. W tej części także relacja z wyjazdu Opolan w Tatry Słowackie oraz wspomnienie zmarłego Rudolfa Gawlika z Oddziału PTT w Nowym Sączu.
W numerze przeczytamy także o himalaistach. Barbara Morawska-Nowak wspomina Jerzego Kukuczkę w 30 rocznicę śmierci, a Marcin Kolonko przybliża tegoroczny wyczyn Nirmala Purji, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki w niespełna siedem miesięcy.
Numer uzupełniają wywiad Kingi Buras z prezes Oddziału Łódzkiego PTT, Ewą Sobczuk, oraz informacja o niedawno wydanej książce Szymona Barona i Roberta Słonki pt. „W dobrym Towarzystwie – rozmowy o górach”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,11 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.