„Biuletyn Informacyjny” – nr 2 (73) / 2013

Informujemy, że ukazał się drugi w tym roku numer kwartalnika „Biuletyn Informacyjny”, tym razem o objętości 20 stron.
Minione wydarzenia dokumentuje kronika Oddziału o objętości 7 stron oraz jednostronicowa kronika Koła PTT w Kozach. Znajdziemy także artykuły Jana Nogasia o obchodach 140. rocznicy utworzenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Norberta Owczarka o zakończonej w czerwcu akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”, której organizatorem był nasz Oddział. Szymon Baron przybliża także udział mediów w promocji tej akcji. Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na trzeci kwartał 2013 r.
Spośród innych wydarzeń związanych z Oddziałem należy wspomnieć o krótkiej notce poświęconej uhonorowaniu Jana Nogasia odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”, a także o relacjach braci Gierlasińskich – Łukasza z wycieczki trzech członków naszego Oddziału na irlandzki Carrantuohill oraz Grzegorza z wyprawy trekkingowo-krajoznawczej Oddziału „Rumunia 2013”.
73 numer naszego czasopisma przynosi także trzy inne artykuły. Robert Słonka zachęca do wędrówki śladami orawskich zbójników, a Anna Homa do spędzenia aktywnych wakacji z dziećmi. Numer uzupełnia artykuł Andrzeja Popowicza pt. „Zadne Rohowe Sedlo” o zimowych wyjazdach taternickich KW Katowice z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 4,71 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.