„Biuletyn Informacyjny” – nr 3 (70) / 2012

W dniu dzisiejszym ukazał się trzeci w tym roku numer kwartalnika „Biuletyn Informacyjny”. Tym razem w objętości 20 stron.
Minione wydarzenia dokumentuje kronika Oddziału, o objętości 5 stron oraz relacja Szymona Barona z Ogólnopolskiego Spotkania Oddziałów PTT w Wetlinie. Należy również wspomnieć o wyróżnieniu Prezydenta Miasta Bielska-Białej za zasługi dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej, które otrzymał w tym roku Tomasz Węgrzyn, a o czym piszemy na ostatniej stronie.
Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy w planie wydarzeń na czwarty kwartał. Wśród aktualności ważna jest informacja o kursie przewodnickim, do udziału w którym gorąco zachęcamy! Warto również zwrócić uwagę na zaproszenie do udziału w Przeglądzie Filmów Górskich „AdrenaLinium” 2012, którego partnerem po raz pierwszy w historii został Oddział PTT w Bielsku-Białej.
70 numer naszego czasopisma przynosi siedem artykułów. Oprócz wspomnianej wcześniej relacji z bieszczadzkich szlaków, znajdziemy artykuły Tomka Węgrzyna o Beskidzie Wyspowym oraz Szymona Barona o łemkowskich cerkwiach Beskidu Niskiego. Na nasze łamy powraca Andrzej Popowicz, który w publikowanej w częściach opowieści przybliży nam historię „komandosów z Kobylan”. Znajdziemy tu także drugi artykuł Grzegorza Gierlasińskiego z cyklu „Świat u stóp”. Numer uzupełniają dwa artykuły poradnikowe: Anny Homy pt. „Wakacje z dziećmi” oraz „Góry w obiektywie”, którego autorem jest Kamil Nikiel.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 4,50 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.