„Biuletyn Informacyjny” – nr 4 (75) / 2013

Ostatni dzień roku przynosi nam kolejny numer kwartalnika „Biuletyn Informacyjny”, tym razem o objętości 24 stron.
Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału oraz Kronika Koła PTT w Kozach o łącznej objętości 10 stron. Osobno przybliżono przebieg IX Zjazdu Delegatów PTT i nowe władze naszego Towarzystwa na lata 2013-2016 (Szymon Baron, s.14-16) oraz zrelacjonowano VI Festiwal Górski „Adrenalinium 2013” (Lidia Talik, s.17), którego partnerem był nasz Oddział. Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na pierwszy kwartał 2014 r.
Nowością jest publikacja aktualności na stronie 3 wśród których znajdziemy informację o wyróżnieniu oddziału Dyplomem Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w Województwie Śląskim w 2013 roku, notkę o ślubie Angeliki Puchalskiej i Tomasza Węgrzyna, omówienie 21. tomu „Pamiętnika PTT” oraz wzmiankę o zdobyciu przez Agatę Szyrę, jako pierwszą osobę z naszego oddziału, wszystkich odznak turystyczno-krajoznawczych PTT.
Andrzej Popowicz przybliża sylwetkę kolejnego znanego wspinacza – tym razem Jerzego „Druciarza” Rudnickiego (s.18-21), a Robert Słonka zabiera nas na wędrówkę malowniczym Workiem Raczańskim (s.22-23).
Numer uzupełnia apel o przekazanie 1% podatku na rzecz PTT, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej realizować nasze cele statutowe. W tym roku po raz pierwszy zbieramy środki z 1% bezpośrednio na Oddział PTT w Bielsku-Białej.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 5,64 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.