Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT” – rejon Magurki Wilkowickiej – 25 maja 2013 r.

Fatalne warunki pogodowe sprawiły, że w dniu dzisiejszym podczas sprzątania rejonu Magurki Wilkowickiej uczestniczyło tylko 13 osób podzielonych na trzy grupy. Dla większości z nas był to kolejny w tym roku udział w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”.
Przedstawiciele bielskiego PTT wyruszyli czarnym szlakiem spod Stalownika, by posprzątać czerwony szlak od Przełęczy pod Łysą Górą do schroniska PTTK na Magurce Wilkowickiej. Również czerwonych szlakiem od strony Mikuszowic, lecz tym biegnącym przez Rogacz wyruszyła grupka z chrzanowskiego PTT. Najliczniejszy zespół, który przystąpił dziś do akcji stanowiły harcerki ZHR z V Beskidzkiej Drużyny Harcerek „Bukowina” im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, które sprzątały zielony szlak biegnący ze Straconki.
Na szczycie część uczestników, korzystając z chwilowego przejaśnienia upiekła sobie na ognisku kiełbaski, a zabezpieczeniem śmieci zajęli się gospodarze schroniska PTTK na Magurce za co im serdecznie dziękujemy.
Na drogę powrotną, w trakcie której kontynuowaliśmy sprzątanie, wszystkie grupy wybrały żółty szlak przez Rogacz w stronę Przełęczy pod Łysą Górą, skąd część osób zeszła do Stalownika, a część do Straconki. Plonem dzisiejszych zbiorów było 600 litrów śmieci, choć pewnie wiele zdołało się skutecznie ukryć w coraz piękniej zieleniejących się trawach i krzaczkach, gdzie mimo najszczerszych chęci nie sposób ich dojrzeć.

Przed nami pozostał ostatni etap akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”, w czasie którego posprzątamy rejon Hrobaczej Łąki i uroczyście podsumujemy tegoroczną akcję w cieniu koziańskiego platana. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, które będzie miało miejsce 8 czerwca 2013 r.

SB
.

uczestnicy akcji na szlaku

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.