Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015″ – rejon Bukowskiego Gronia – 10 maja 2015 r.

sb2015-logoPo raz kolejny nasze Koło PTTK „Beskidek” z Porąbki dołącza się do udziału w Akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015”.
Naszym celem jest posprzątać górskie szlaki znajdujące się na terenie naszej gminy Porąbka. Pierwszy etap rozpoczęliśmy od przeł. Targanickiej przez Trzonkę, Bukowski Groń, Palenicę aż od Porąbki (szlak zielony).
Mimo że zapowiadała się niezbyt sprzyjająca pogoda w niedzielny poranek na górski szlak wyruszyła 13-sto osobowa ekipa członków naszego Koła. Wspólnymi siłami udało nam się pozbierać wszystkie śmieci znajdujące się na szlaku. Śmieci nie brakowało. Zebraliśmy około 250 litrów śmieci różnego rodzaju. Można stwierdzić że do pełnej satysfakcji jeszcze daleko.
Po drodze gościliśmy na porannej kawie w Chatce Limba pod Trzonką. Następnym naszym miejscem na odpoczynek była Baza Turystyczna u pana Jacka. Mieliśmy możliwość rozpalenia ogniska i wspólne pieczenia kiełbasy.
Wywózką śmieci na wysypisko zajęła się firma „Atra” z Porąbki.
Podsumowując: w niedzielę 10 maja 2015 roku w sprzątaniu rejonu Bukowskiego Groniu udział wzięło 13-stu członków naszego Koła. Zebrano około 250 litrów śmieci. Mamy nadzieją, że przechodzący tamtędy turyści uszanują trud naszej pracy i pozostawią po sobie porządek.

Kolejny etap 14 czerwca będzie przebiegał od przeł. Kocierskiej przez Kocierz, Cisową Grapę, Kiczerę, Żar do Zapory Porąbka (szlak czerwony).

Jerzy Bułka
Wiceprezes Koła PTTK „Beskidek” w Porąbce
.

biorący udział w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015” członkowie Koła PTTK „Beskidek” z Porąbki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.