Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015” – rejon Żaru – 14 czerwca 2015 r.

sb2015-logoPo raz drugi w tegoroczną akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015” włączyli się koleżanki i koledzy z Koła PTT „Beskidek” w Porąbce. Poniżej ich relacja ze sprzątania szlaków w rejonie Żaru.

Naszym drugim, a zarazem ostatnim etapem sprzątania szlaków Beskidów był szlak czerwony. Zebraliśmy śmieci od Przełęczy Kocierskiej przez Kocierz, Cisową Grapę, Kiczerę aż do Żaru.
Tym razem w niedzielny poranek na górski szlak wyruszyliśmy ośmioosobową ekipą naszego Koła. Od samego rana zapowiadała się piękna pogoda. Po przejściu sporego odcinka szlaku, byliśmy mile zaskoczeni. Oprócz tego, że sprzyjała nam piękna pogoda, to na szlaku było wyjątkowo mało śmieci. Na odcinku od Przełęczy Kocierskiej do Żaru zebraliśmy około 60 litrów śmieci. Oprócz sprzątania był czas na odpoczynek i wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy na Kiczerze.
Oby i tym razem turyści uszanowali nasz wkład w sprzątanie szlaków Beskidu i pozostawiali po sobie porządek. Podsumowując, w niedzielę 14 czerwca 2015 roku w sprzątaniu szlaku udział wzięło ośmioro członków naszego Koła i zebraliśmy około 60 litrów śmieci.

Jerzy Bułka
Wiceprezes Koła PTTK „Beskidek” w Porąbce
.

członkowie Koła PTTK „Beskidek” z Porąbki na szczycie Kiczery; w tle zbiornik na Żarze

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.