„Bezpieczeństwo w górach” – spotkanie w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej „Primary Steps” w Bielsku-Białej – 28 marca 2022 r.

W dniu 28 marca 2022 r. zaprzyjaźnieni ze Szkolnym Kołem PTT „Vertical World” działającym przy Dwujęzycznej Szkole Podstawowej „Primary Steps” w Bielsku-Białej przewodnicy: Szymon Baron i Łukasz Kudelski przeprowadzili spotkanie nt. bezpieczeństwa w górach.
Uczniowie klas 4-7 wysłuchali najważniejszych informacji dotyczących przygotowania do wycieczki górskiej. Dowiedzieli się m.in. co należy zapakować do plecaka górskiego, jak się ubrać wychodząc w góry, jakiego obuwia nie zakładać. Przypomnieli sobie numery alarmowe, poznali umowne sygnały wzywania pomocy oraz poznali wyposażenie podstawowej, niezbędnej na każdej wyprawie apteczki. Największą atrakcją była jednak możliwość przymierzenia przywiezionego sprzętu – uprzęży, kasków oraz duuużych puchowych łapawic (rękawic).
Godzinna lekcja niestety szybko minęła.

młodzież z klas 4-7 z zaciekawieniem słuchała o tym, jak przygotować się na górską wycieczkę

Po niej przyszedł czas na spotkanie uczniów klasy 8. Mieli oni również możliwość porozmawiać na temat sprzętu używanego w górach – i w tym temacie wykazali się dużym zainteresowaniem. Wymieniali spostrzeżenia na temat posiadanych i używanych przez siebie sprzętów, dopytywali o sposób używania czekana. Ponadto przymierzali sprzęt, ćwiczyli przepinanie się na linie z użyciem uprzęży i lonży oraz mieli możliwość ubrać kombinezon do chodzenia po górskich jaskiniach.
Dziękujemy za wszystkie cenne, przekazane informacje. Do zobaczenia na szlaku!

Kasia P.

ósmoklasiści bardziej zainteresowali się szpejem przyniesionym przez przewodników

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Przewodników, kronika - 2022, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.