„Biuletyn Informacyjny” – nr 1 (84) / 2016

Pierwszy w tym roku numer „Biuletynu Informacyjnego” o objętości 28 stron wydajemy na kilka dni przed nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem członków Oddziału. Pretekstem do tego jest publikacja sprawozdania merytorycznego i finansowego Oddziału za rok 2015.
Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału, Kronika Koła PTT w Kozach, Kronika SK PTT „Diablaki” w Dąbrowie Górniczej i Kronika SK PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach o łącznej objętości 12 stron. Działalność Koła Przewodników przy naszym Oddziale w ostatnim czasie opisuje w krótkim tekście Jan Nogaś (s.22). Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na drugi kwartał 2016 r., natomiast na stronie 3 publikujemy zaproszenie na nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Oddziału. W numerze znajdziemy też zaproszenie do udziału w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2015” (s. 27).
Wśród artykułów, które publikujemy w numerze znajdziemy dwa materiały historyczne. Jan Nogaś w swoim tekście opisuje pierwszą znaną polską turystkę Beatę Łaskę (s.24-25), a z przedwojennego tekstu Zygmunta Lubertowicza dowiemy się o refleksjach ówczesnego prezesa bielskiego oddziału PTT z wyjazdu w Tatry Wysokie (s.25-26). Jest też okazja by dowiedzieć się co nieco o naszym regionie. Z dwóch tekstów Roberta Słonka (s.23) dowiemy się co nieco o Suchej Beskidzkiej i Lanckoronie.
Numer uzupełnia zachęta do dokonywania przedpłat na 24. tom „Pamiętnika PTT”, którego tematem wiodącym będą Bałkany (s.22) oraz apel o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Oddziału (s.28).

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 4,06 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.