„Biuletyn Informacyjny” – nr 1 (88) / 2017 oraz „Biuletyn Informacyjny” nr 2 (89) / 2017

Informujemy, że właśnie ukazały się dwa zaległe numery „Biuletynu Informacyjnego”.
.
„Biuletyn Informacyjny” nr 1 (88) / 2017 ma objętość 24 stron.
W związku ze zbliżającym się Walnym Zgromadzeniem Sprawozdawczo-Wyborczym Członków Oddziału, na który zapraszamy (s. 3), publikujemy obszerne sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2016 Zarządu Oddziału PTT w Bielsku-Białej, Koła PTT w Kozach oraz czterech Szkolnych Kół PTT funkcjonujących przy naszym Oddziale (s. 4-11).
Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału i Kronika Koła PTT w Kozach o łącznej objętości 8 stron (s. 12-19) oraz informacja o nowych członkach naszego Oddziału (s. 20), których w pierwszym kwartale 2017 r. wstąpiło aż dziewięćdziesięciu dwu, głównie do szkolnych kół PTT. Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na drugi kwartał 2017 r.
W numerze znajdziemy też artykuł Roberta Słonki o Gorcach (s. 22-23), będący fragmentem wydanej przez niego książki pt. „Na szczytach i w dolinach Beskidów” oraz zaproszenie do udziału w akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2017” (s. 21).
Numer uzupełnia informacja o wysokości składek członkowskich w roku 2017 r. (s. 11) oraz relacja Roberta Słonki z małopolskich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, podczas których prezes naszego Oddziału został wyróżniony Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 3,43 MB)
.

„Biuletyn Informacyjny” nr 2 (89) / 2017 ma objętość 28 stron.
Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału i Kronika Koła PTT w Kozach o łącznej objętości 7 stron (s. 3-9) oraz informacja o nowych członkach naszego Oddziału (s. 8). Jako uzupełnienie kroniki możemy przeczytać artykuł Katarzyny Talik o walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym, podczas którego wybrano władze Oddziału na kolejną kadencję (s. 11) oraz tekst Miłosza Zelka o IV Gminnym Konkursie Wiedzy o Górach „Tatry – moje góry” w Kozach (s. 10).
Ponieważ, już tradycyjnie, ważnym wydarzeniem w działalności Oddziału w drugim kwartale roku była organizowana już po raz szósty akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2017”, możemy o niej poczytać na stronach 20-25.
O zagranicznych wyjazdach górskich naszych kolegów dowiemy się z tekstów Szymona Barona o Azorach (s. 12-16) i Andrzeja Koczura o Karpatach Wschodnich (s. 18-19).
W numerze znajdziemy także zaproszenia do udziału w konkursach fotograficznych „Góry – moje miejsce na ziemi” (s. 26) oraz „Kadry z wakacyjnych podróży 2017 roku” (s. 27), a także informację o współorganizowanym przez nasz Oddział – II Forum Przewodnickim (s. 17).
Numer uzupełniają informacje o wyróżnieniu naszego Oddziału za działalność ekologiczną (s. 26) oraz ustanowionym przez Zarząd Koła PTT w Kozach wyróżnieniu „Prowadzę na Szczyt…”, które przyznano w tym roku po raz pierwszy (s. 28).

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 10,21 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.