Błatnia (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży pt. „XIX Powiatowy Rajd Górski” – 8 czerwca 2019 r.

W dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) odbył się XIX Powiatowy Rajd Górski. Organizatorem wycieczki było PTTK Oddział „Podbeskidzie” z Bielska-Białej oraz Powiat Bielski.
Z uśmiechami na twarzach i dobrym nastawieniem, bez problemu, w słoneczny i bezchmurny dzień wyruszyliśmy żółtym szlakiem na Błatnią. Idąc, zatrzymaliśmy się w Chacie Wuja Toma położonej na Przełęczy Karkoszczonce. Mogliśmy spożyć posiłek. Po krótkiej przerwie poszliśmy dalej. Nie zabrakło także różnych ciekawostek opowiadanych przez przewodników.
Metę zorganizowano w Ranczu pod Błatnią. Tradycyjnie otrzymaliśmy ciepły posiłek. Gdy odpoczeliśmy, odbył się konkurs wokalny i konkurs wiedzy. Zgłoszonych do konkursu wiedzy podzielono na grupę młodszych i starszych. Tematem przewodnim był powiat i góry. Nagrody otrzymali uczniowie z Rybarzowic: Magdalena Krutak i Jakub Filarek. Osoby, które zajęły niższe miejsca także zgarnęły laury.
Mimo wszystko największą wygraną Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach im. Bolesława Chrobrego były obydwa puchary Starosty Bielskiego dla najliczniejszej drużyny. Drugi pucharek otrzymaliśmy za bycie najliczniej reprezentowaną szkołą. Po południu, gdy niebo powoli zaczynało się chmurzyć, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wracaliśmy z nagrodami i dumą z bycia wyróżnionym na tle całego powiatu bielskiego.
Uważam, iż rajd odbył się w miłej atmosferze. Bardzo podobały mi się ciekawostki opowiadane przez przewodników. Konkursy i nagrody bardzo urozmaiciły ekspedycję, ale też zachęciły innych. Mam nadzieję że odbędzie się następna edycja Rajdu Powiatowego.

Kuba Filarek
.

z banerem SK PTT „Krokus” na mecie rajdu (fot. Powiat Bielski / Facebook)

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Krokus" przy SP w Rybarzowicach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.