„Co słychać?” nr 1 (313) / 2017

cs313Styczniowy, sporo opóźniony, numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera relacja Renaty Kowalskiej z IV Zimowych Spotkań PTT w Górach Świętokrzyskich, które odbyły się w dniach 27-29 stycznia 2017 r. Wólce Milanowskiej.
Wśród wiadomości „z życia ZG PTT” znajdziemy relację z IV posiedzenia Zarządu Głównego PTT X kadencji oraz bardzo ważną informację o zmianie rachunków bankowych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Wieści „z życia oddziałów” otwiera relacja z XIII Karpackiego Finału WOŚP na Hali Lipowskiej, który już po raz piąty zorganizował Oddział PTT w Bielsku-Białej. Przeczytamy także o Dniu Taternika w Poznaniu, nowych władzach Oddziału PTT w Ostrzeszowie oraz 25-leciu ulanowskiego Bractwa Flisackiego, w obchodach którego wzięli udział koledzy z Oddziału Dęblińskiego PTT. Z tej części dowiemy się o wycieczce O/Jaworzno w Góry Stołowe oraz świętowaniu nadejścia Nowego Roku przez ostrowiecki oddział PTT. Jest tu też smutna informacja o śmierci ks. Szczepana Gacka z krakowskiego oddziału PTT oraz prośba o wsparcie dla Leszka Lesiczki – poszkodowanego w wypadku samochodowym prezesa Oddziału PTT w Poznaniu.
Dla młodszych publikujemy regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach o Polski oraz zaproszenie na VIII Powiatowy Rajd na Orientację, który organizują koledzy z Chrzanowa.
Numer uzupełnia recenzja książki Witolda Henryka Paryskiego o Górach Ameryki Łacińskiej, uzupełniający relację z Gór Świętokrzyskich tekst o modrzewiach Raciborskiego, a także – jak to już zwykle na początku roku – prośba o przekazanie 1% na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do czego gorąco i my zachęcamy!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,24 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.