„Co słychać?” – nr 10 (250) / 2011

Październikowy numer „Co słychać?”, który już dzisiaj udostępniamy na naszej stronie internetowej jest numerem podwójnie jubileuszowym. Tak się złożyło, że w październiku obchodzimy 30. rocznicę odrodzenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, a bieżący numer nosi numer 250.
Trzydziestolecie odrodzonego PTT zdominowało numer. Stefan Maciejewski przypomina przebieg historycznego sejmiku, podczas którego podjęto uchwałę o reaktywacji PTT, z kolei Barbara Morawska-Nowak opisuje początek legalnej działalności wraz z wpisem do rejestru stowarzyszeń w 1988 r. Stanisław Artur Desławski w swoim artykule stara się przypomnieć osoby, w jego ocenie, zasłużone dla początków działalności PTT po 1981 r.
W ciągu tych 22 lat formalnej działalności oprócz naszego informatora „Co słychać?, o którym na ostatniej strony refleksyjnie pisze obecny prezes Szymon Baron, również i oddziały podejmowały działalność wydawniczą. O wydawanych przez Oddziały czasopismach, o których części próżno dziś szukać, pisze Barbara Morawska-Nowak, doskonale spinając swoim artykułem oba jubileusze.
Z bieżącej działalności PTT możemy znaleźć zaproszenie na Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PTT, który jeszcze w październiku odbędzie się w Krakowie.
Numer uzupełniają aktualności, informacja o petycji Klubu im. Władysława Zamoyskiego w sprawie prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A., gratulacje dla młodych rodziców, polemika Ireny Jędrysik-Misztal z publikowanymi niedawno artykułami Janusza Machulika o swojszczyźnie, a także „Powidoki Czarnohory”, które stara się nam przypomnieć właśnie Janusz Machulik. Ostatnim artykułem, o którym trzeba napisać jest wspomnienie Józefa Durdena, członka honorowego PTT z podróży po Kaukazie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,68 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.