„Co słychać?” nr 10 (298) / 2015

cs298Październikowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron jak większość numerów w tym roku przybliża nam w znacznym stopniu przebieg obchodów Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Znajdziemy w nim relacje z przebiegu wystaw w Chrzanowie, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zaproszenia na wystawy w Jaworznie (wystawa PTT) i Zakopanem, gdzie w wilii „Atma” odbędzie się pokaz obrazów Tatr w twórczości młodopolskich twórców pt. „Na Skalnym Podhalu”. Jest także i kolejny wiersz tego wybitnego poety pt. „W Tatrach”.
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy relację Józefa Haducha z VII posiedzenia ZG PTT, natomiast wieści z życia Oddziałów oprócz obchodów Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera zawierają relację z organizowanego przez Koło PTT w Kozach konkursu dla dzieci na przewodnik po tej miejscowości, informację o wyróżnieniach otrzymanych przez członków Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki oraz podsumowanie pierwszej kadencji prac Szkolnego Koła PTT „Raki” w Chrzanowie wraz z informacją o wyborze nowych władz Koła.
Numer uzupełniają artykuł o związanej z rodziną Schrammów bieszczadzkiej wsi Olchowa (J. Haduch), krótkie wspomnienie prof. Ryszarda Wiktora Schramma, pierwszego członka honorowego odrodzonego PTT (B. Morawska-Nowak) oraz małe sprostowanie do opublikowanego w poprzednim numerze „Co słychać?” artykułu o wyprawie sądeczan na Ararat.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,95 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.