„Co słychać?” nr 11 (395) / 2023

cs395Listopadowy numer „Co Słychać” otwiera relacja prezes PTT Jolanty Augustyńskiej z obchodów jubileuszu 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Do bogato ilustrowanej relacji dołączone zostały skany listów gratulacyjnych Prezydenta RP oraz Wojewody Małopolskiego, a także zdjęcie Złotego Medalu Polonia Minor, przyznanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego.
Zmiany… zmiany… Bieżący numer „ Co słychać” jest pierwszym od końca 2006 roku, którego nie redaguje Szymon Baron. „Szymku, Twoja praca była dla nas ważna. Twoja rola nie tylko w informowaniu, ale i w budowaniu więzi w naszym Towarzystwie, zasługuje na najwyższe uznanie. Dziękujemy Ci za godziny, wieczory i weekendy poświęcone pracy redakcyjnej” napisała w podziękowaniu prezes PTT Jolanta Augustyńska. Od bieżącego, 395 numeru, stery „Co Słychać” dzierży Agata Podgórska.
Wśród wieści z życia oddziałów dowiemy się między innymi o powstaniu nowego szkolnego koła PTT w Bielsku Białej, jubileuszu 75-lecia założenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Chrzanowie czy wyróżnieniu ks. Zbigniewa Pytla (O/Chrzanów) w konkursie fotografii górskiej. Członkowie Oddziału PTT w Bielsku-Białej liczyli zwierzynę w Babiogórskim Parku Narodowym. Żegnamy zmarłych członków naszego Towarzystwa: Mirosława Kulaka, Krzysztofa Czesaka i Janusza Machulika.
Listopad to miesiąc, kiedy wspominamy zmarłych. Przewodnicy i członkowie Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu kwestowali 1 listopada na nowosądeckim cmentarzu. Oddział PTT w Tarnobrzegu uczcił zmarłych członków wycieczką w Bieszczady. Oddział „Beskid” z Nowego Sącza, jak co roku, uczcił Święto Niepodległości odwiedzając cmentarze z czasów I i II wojny światowej.
W dziale „Z kart historii…” tym razem prezentujemy sylwetki Władysława hr. Zamoyskiego i Jalu Kurka.
Varia zawierają wspomnienia o Basi Morawskiej Nowak i Czesławie Klimczyku.
Numer kończy wiersz Romana Woźniaka z Oddziału PTT w Warszawie pt. „Tatrzańska tęsknota”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 6,49 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.