„Co słychać?” – nr 12 (264) / 2012

Grudniowy, nieco opóźniony numer „Co słychać?” po raz kolejny potwierdza, że redakcja stara się prezentować aktualną działalność zarówno Zarządu Głównego PTT, jak i Oddziałów.
Na stronie 2 znjadziemy krótką informację Szymona Barona o grudniowym posiedzeniu Prezydium ZG oraz notkę Jana Nogasia o spotkaniu z zaprzyjaźnionym Slovenskym Vysokohorskym Turistickim Spolokiem (SVTS), który obchodził 16 rocznicę powstania. Strony 2-4 to także wieści z Oddziałów. Znajdziemy tu artykuł Grażyny Jedlikowskiej o X Rajdzie Mikołajkowym Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także relacje z dwóch konkursów Wiedzy o Górach – XIII turnieju w Myśleniach autorstwa Marii Rokosz oraz I powiatowym konkursie w Chrzanowie przygotowaną przez Remigiusza Lichotę. Znajdziemy w tej sekcji także wzmiankę o akordeonowym sukcesie Antka Kwiatkowskiego w Popradzie oraz informację o kursach lawinowych z rabatami dla członków PTT.
Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Ochrony Przyrody, nie mogło więc zabraknąć pewnego podsumowania obchodów, o które pokusiła się Barbara Morawska-Nowak w artykule „Rok Ochrony Przyrody w PTT dobiega końca”.
Numer uzupełnia kolejna opowieść Barłomieja Grzegorz Sali pt. „Z Synaju w Karpaty”, artykuł Niny Mikołajczyk pt. „Mount Whitney – wyprawa na najwyższy szczyt kontynentalny USA”, zaproszenie na obchody X-lecia Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz tradycyjne życzenia świąteczno-noworoczne, które tradycyjnie przygotował nasz kapelan, ks. Józef Drabik.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,25 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.