„Co słychać?” nr 12 (396) / 2023

cs396W grudniowym numerze „Co słychać” możecie się zapoznać z relacjami z uroczystości rocznicowych w Sosnowcu, Poznaniu i Radomiu. Janusz Foszcz przybliża postać księdza Roberta Piechnika, który został właśnie drugim kapelanem PTT. Paweł Myślik relacjonuje V posiedzenie Zarządu Głównego PTT. Robert Słonka pisze o 2 Dniu Górskim zorganizowanym przez Klub Górski PTT „Razem przez świat”. Dalej przeczytamy o tym, jak Oddział w Nowym Sączu symbolicznie zakończył sezon 2023, a oddział radomski świętował Dzień Niepodległości na Opołonku w Bieszczadach. Biało-czerwone wędrowanie w Tatrach Zachodnich było sposobem na uczczenie Święta Niepodległości przez trzy szkolne koła PTT przy Oddziale PTT w Bielsku-Białej. Na Malcie 11 listopada świętowali członkowie Opolskiego Koła PTT „Sabałki”. Listopadowe relacje zamyka wspomnienie o zmarłej nagle Bogusławie Sadlik, przewodniczce, turystce, opiekunce Szkolnego Koła PTT „Krokus” przy Oddziale w Bielsku-Białej.
Grudniowe wiadomości otwiera relacja z tradycyjnego, grudniowego wyjazdu Oddziału w Bielsku-Białej pod Siwy Wierch. Dalej, podpatrujemy radomską Wędrówkę z Mikołajem po Puszczy Kozienickiej, spotykamy się w Szczyrku z Mikołajem i diabłem oraz czytamy, do czego prowadzić może przesadna miłość do Fryderyka Wilhelma III. W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetki Leona Dembowskiego i Ludwika Władysława Anczyca. Ostatni tegoroczny numer zamykają Varia, a w nich PTT na uroczystości odsłonięcia „24-godzinnego Zegara Słonecznego” oraz wiersz i sylwetka Marii Magdaleny Pocgaj – poetki z Oddziału Poznańskiego PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 5,46 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Drodzy Autorzy,
Święta to czas wysyłania kartek pocztowych z życzeniami. My chcielibyśmy zacząć od podziękowań.
Dziękujemy za artykuły, które nam przysyłacie. Za to, że dzielicie się z całym Towarzystwem aktualnościami ze swojego Oddziału. Dziękujemy za to, że tworzycie „Co słychać”, bo to Wy jesteście jego twórcami, a my składamy Wasze dzieła w całość. Mamy nadzieję, że także w nadchodzącym roku starczy Wam zapału, żeby nadal opisywać wydarzenia, które wydały się Wam ważne czy interesujące.
Życzymy Wam dobrych, uśmiechniętych Świąt i realizacji turystycznych planów i marzeń w nadchodzącym roku.

Agata, Nikodem i Tomek

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.