„Co słychać?” – nr 2 (242) / 2011

Można już pobrać 12-stronicowy numer „Co słychać?” na luty 2011 r.
Już z pierwszej strony możemy dowiedzieć się o II Ponadgimnazjalnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Górach, który zorganizował Oddział PTT w Tarnowie, jednakże numer został zdominowany przez dwa tematy – Karpaty Ukraińskie i Słowenia.
Marcin Kolonko przedstawia wspomnienia ze służbowego pobytu w Słowenii, w czasie którego pozwiedzał co nieco, z kolei Jarek Majcher przybliża nam to państwo w okraszonym pięknymi fotografiami artykule „Sysavec i gibanica”.
Na Ukrainę przenosimy się z kolei za sprawą Janusza Machulika, który w ramach przygotowywanych przez Komisję ds. historycznych artykułów przedstawia materiał pt. „Pamięci Stanisława Vincenza”. Równocześnie Staszek Janocha przybliża nam co słychać w Towarzystwie Karpackim.
Inne poruszone w tym numerze tematy to zbliżający się II Przegląd diaporam górskich organizowany przez Oddział PTT w Łodzi, informacja o wyborach w Oddziale PTT w Warszawie oraz publikacji referatów wygłoszonych na sympozjum „W kregu Doktora Tytusa Chałubinskiego”, która odbyła sie 12 grudnia 2009 roku w Pałacu Staszica w Warszawie w ramach obchodów ogłoszonego przez PTT Roku Chałubińskiego.
Ostatnia strona, podobnie jak w poprzednich latach przynosi nam informację, jak przekazać 1% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskie, o co serdecznie prosimy.

Serdecznie zachęcamy do lektury numeru. (pobierz -> 4,96 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.