„Co słychać?” nr 2 (314) / 2017

cs314Lutowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera informacja o wyróżnieniu trzech przewodników z naszego Towarzystwa przez Marszałka Województwa Małopolskiego.
Wieści „z życia oddziałów” otwiera relacja z jubileuszowej, XV Wyrypy „Przez Zaspy i Zamiecie” organizowanej przez radomski oddział PTT. Przeczytamy o zimowym zwiedzaniu tatrzańskich dolin oraz biegu „Wilczym Tropem” w Dęblinie, którego organizatorami byli koledzy z miejscowego oddziału PTT. Znajdzie też ciekawe wieści z oddziałów PTT w Ostrzeszowie i Jaworznie.
W tym numerze dużo miejsca poświęcamy działalności wśród dzieci i młodzieży. Wycieczki dla członków Szkolnych Kół PTT na Stożek Wielki i Wielki Kopieniec relacjonują członkowie oddziałów z Bielska-Białej i Nowego Sącza. Przy Oddziale w Bielsku-Białej utworzono piąte już Szkolne Koło PTT, tym razem przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kozach, a „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej odwiedził z prelekcją wybitny himalaista Artur Małek. W numerze znajdziemy też zaproszenia na organizowany przez tarnowski oddział PTT VIII Ponadgimnazjalny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach „Karkonosze i Góry Stołowe” oraz VIII Powiatowy Rajd na Orientację, który organizują koledzy z Chrzanowa.
W tym numerze powracamy także do cyklu wywiadów. Skoro tak dużo miejsca poświęciliśmy Szkolnym Kołom PTT, to i o wywiad poproszony został jeden z nauczycieli. Kinga Buras rozmawiała o działalności wśród dzieci i młodzieży z Norbertem Owczarkiem, opiekunem SK PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej.
Numer uzupełnia apel o przekazanie 1% na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, do czego gorąco i my zachęcamy!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,45 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.