„Co słychać?” nr 5 (317) / 2017

cs317Majowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera przygotowana przez Ludwika Szymańskiego krótka historia działalności Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnobrzegu, w którym podczas majowego posiedzenia Zarządu Głównego PTT powołano nowy Oddział PTT im. Mieczysława Winiarskiego na bazie istniejącego od 18 lat Koła PTT.
Dział „Z życia ZG PTT” poprzedza zaproszenie na Zjazd Delegatów PTT, który odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w Nowym Targu. O powrocie do korzeni, bo to właśnie w tym mieście w roku 1874 zarejestrowano statut Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego pisze Barbara Morawska-Nowak. Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy także relację Jolanty Augustyńskiej z V posiedzenia Zarządu Głównego PTT X kadencji, notkę o kontrowersjach związanych z koleją linową na Kasprowy Wierch oraz informację o wystawie Kazimierza Przerwy-Tetmajera, która tym razem zawitała do Biblioteki Śląskiej w Katowicach (oba teksty Barbary Morawskiej-Nowak).
Wśród wieści z życia oddziałów możemy przeczytać artykuł Szymona Barona o akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” , której drugie etap odbył się w ostatnią sobotę maja w rejonie Babiej Góry oraz relację Józefa Haducha z seminarium w krakowskiej Bonie, którego bohaterem był Marian Smoluchowski w 100. rocznicę śmierci. Dowiemy się także o wycieczce ostrzeszowian na Ostrów Tumski (E. Idczak) oraz majowej wyprawie Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola w Karkonosze (S. Hyla). O wędrówce długodystansowymi szlakami dowiemy się z kolei z tekstów Jacka Dindorfa pt. „Mały Szlak Beskidzki w 3 dni” oraz Janusza Barszcza pt. „Na Głównym Szlaku Beskidzkim z radomskim oddziałem PTT”. Ten dział zamyka informacja o nowym tomiku poezji Janusza Eksnera z Oddziału PTT w Radomiu (Sz. Baron).
Numer uzupełnia artykuł Szymona Barona poświęcony jego niedawnemu wyjazdowi na Azory.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,33 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.