„Co słychać?” nr 5 (389) / 2023

cs389Majowy numer „Co słychać?” o objętości 24 stron otwiera pożegnanie Basi Morawskiej-Nowak, członka honorowego PTT i długoletniej redaktor wydawnictw naszego Towarzystwa.
Informacje Zarządu Głównego ograniczają się do zaproszenia na Zjazd Delegatów PTT, którego organizatorem w tym roku jest Oddział PTT w Chrzanowie.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów dowiemy się o stutysięcznym turyście na wycieczkach Oddziału PTT „Beskid” z Nowego Sącza, sadzeniu drzew i sprzątaniu lasu w Chrzanowie oraz inuguracji akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023”, która odbyła się tradycyjnie w rejonie Klimczoka. W tym dziale także o tradycyjnym, choć w nietypowym czasie, spotkaniu Oddziału Krakowskiego PTT u Basi oraz gratulacjach dla Ludwika Rogowskiego, członka honorwego PTT. Przeczytamy tu ponadto o pierwszym śpiewograniu w Tarnobrzegu i wycieczce tamtejszego oddziału w Beskid Niski. Dział ten domyka relacja z wyjazdu sosnowiczan w Bieszczady.
W dziale „Z kart historii…” przybliżamy tym razem sylwetkę Konstantego Narkiewicza-Jodko oraz wspominamy pierwsze wejście na Mount Everest w 70. rocznicę tego wyczynu.
Numer uzupełnia dział „Varia”, w którym o zmarłej Barbarze Morawskiej-Nowak piszą Maciej Mischke (przedruk z „Wołania” z 1991 r.), Krzysztof Kabat, Józef Haduch, Antonina Sebesta, Bohdan Frączek, Jan Skłodowski i Szymon Baron.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 6,73 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.