„Co słychać?” – nr 6 (246) / 2011

Gorąco zachęcamy do lektury czerwcowego numeru „Co słychać?”, który jest już dostępny na naszej stronie internetowej.
Na pierwszych stronach numer przynosi nam smutne wieści o śmierci Janusza Badury, byłem wiceprezesa ZG PTT i sekretarza Oddziału PTT w Bielsku-Białej oraz prof. Andrzeja Budzanowskiego, członka Oddziału PTT w Krakowie.
Ciekawym materiałem, który opublikowano w numerze jest przedruk wywiadu ze Stanisławem Trębaczem, który można było przeczytać w czerwcowym numerze „n.p.m.”.
W numerze poruszono również kwestie historyczne. Barbara Morawska-Nowak i Marzena Prus we wspólnym artykule podsumowują sympozjum poświęcone Witoldowi i Zofii Paryskim, a Janusz Machulik przybliża nam postać Adam Lenkiewicza w siedemdziesiątą rocznicę śmierci.
Znajdziemy tu również zaproszenie do wzięcia udziału w organizowanym przez Muzeum Ziemi w Warszawie konkursie fotograficznym „Geologia w obiektywie”, zaproszenie na kurs znakarski organizowany przez komisję ds. szlaków przy ZG PTT, a także muzyczną opowieść Bartłomieja Grzegorza Sali o Orawie.
Nie zapominamy również o sprawach wydawniczych publikując recenzję 19. tomu „Pamiętnika PTT” autorstwa Macieja Pinkwarta, a także po raz kolejny informację o „Kronice Odrodzenia”. Do zakupu tych pozycji serdecznie zachęcamy.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 3,44 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.