„Co słychać?” – nr 6 (270) / 2013

29 maja 2013 r. minęło dokładnie 60 lat od zdobycia Mount Everestu. Artykuł Barbary Morawskiej-Nowak poświęcony temu wydarzeniu otwiera czerwcowy numer „Co słychać?”.
Kolejne strony zawierają tradycyjne informacje z życia ZG PTT i Oddziałów. Znajdziemy tu zaproszenie na czerwcowy Zjazd Delegatów PTT oraz informację o sprzedaży Polskich Kolei Linowych, a także dowiemy się o nowych władzach Oddziału PTT w Opolu oraz konkursach wiedzy o górach w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Tarnowie. Podobnie jak w poprzednim numerze, znajdziemy bogaty materiał poświęcony organizowanej przez Oddział PTT w Bielsku-Białej akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”, któremu poświęcono aż sześć artykułów.
W numerze możemy poczytać także o wyjazdach oddziałowych poza granice Polski. Nina Mikołajczyk przybliża nam kolejne miejsce odwiedzone przez kolegów z Łodzi podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych – Monument Valley Navajo Tribal Park, z kolei Grzegorz Gierlasiński opisuje majową wyprawę trekkingowo-krajoznawczą do Rumunii zorganizowaną przez O/Bielsko-Biała.
Numer uzupełniają relacje koleżanek z O/Kraków: Barbary Oleksyn o Dniu Tadeusza Wowkonowicza w zakopiańskie Okszy oraz Barbary Morawskiej-Nowak o XXI Zlocie Taterników-Seniorów KW w schronisku PTTK nad Morskim Okiem, a także zamykający tryptyk z cyklu „Z muzyką i tańcem (…)” artykuł Bartłomieja Grzegorza Sali pt. „Z muzyką i tańcem przez Ruś Szlachtowską, Beskidy i Bieszczady”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,49 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.