„Co słychać?” – nr 6 (282) / 2014

Czerwcowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron zdominowany jest przez tematykę związaną z tarnowskim oddziałem PTT, który obchodził niedawno 90-lecie powstania.
Już na pierwszej stronie publikujemy relację Szymona Barona z XXIX Ogólnopolskiego Spotkania Oddziałów PTT na Turbaczu, które połączone były z obchodami jubileuszu Oddział PTT w Tarnowie. W numerze znajdziemy także opracowaną przez Janusza Foszcza skróconą historię tarnowskiego PTT oraz w ramach wywiadów z prezesami Oddziałów – rozmowę Kingi Buras z Markiem Trojanem, prezesem tegoż oddziału.
Wśród wieści z działalności ZG PTT i Oddziałów możemy przeczytać o ostatnim posiedzeniu Prezydium ZG PTT, odsłonięciu tablicy poświęconej Ryszardowi Patykowi na Cmentarzu Ofiar Gór pod Osterwą, tomiku poezji Janusza Eksnera oraz konkursie wiedzy o górach dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który zorganizował Oddział PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ciekawostką jest pierwsza na naszych łamach relacja opolskiego koła PTT „Sabałowy Klan” z wyjazdu w Karkonosze. Tę część numeru uzupełniają relacje z akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014”, której organizatorem jest Oddział PTT w Bielsku-Białej.
Numer uzupełniają artykuł Niny Mikołajczyk o sosnach ościstych oraz dwa zaproszenia – na czerwcowy Zjazd Delegatów, który odbędzie się 7 czerwca br. w Kozach oraz obchody 25 rocznicy Oddziału PTT w Opolu.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,94 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.