„Co słychać?” – nr 9 (261) / 2012

Nieco opóźniony, wrześniowy numer „Co słychać?” otwiera artykuł Szymona Barona (O/Bielsko-Biała) o Ogólnopolskim Spotkaniu Oddziałów PTT w Wetlinie.
W dalszym ciągu przypominamy o obchodzonym w PTT Roku Ochrony Przyrody 2012. W tym numerze publikujemy artykuł Mariana Sokołowskiego z 1939 r. o ochronie przyrody i regionalizmie w przededniu II wojny światowej oraz zaproszenie na sesję popularno-naukową z okazji 100 rocznicy utworzenia Sekcji Ochrony Tatr Towarzystwa Tatrzańskiego oraz 20-lecia utworzenia MAB.
Nie zapominamy także o wydarzeniach oddziałowych. Grażyna Jedlikowska (O/Ostrowiec Św.) przybliża nam tegoroczny Zlot Gwiaździsty na Szczytniaku oraz relacjonuje oddziałową wycieczkę w Tatry, z kolei Janina Mikołajczyk (O/Łódź) przybliża nam Park Narodowy Yesomite, który odwiedziła w ramach wyjazdu do Stanów Zjednoczonych z kolegami z Oddziału.
Numer uzupełniają artykuły Antoniny Sebesty z wycieczki w Beskid Wyspowy oraz Bartłomieja G. Sali (oboje O/Kraków) o Beskidzie Średnim, a także wzmianka o świeżo wydanym tomiku poezji Antoniny Sebesty pt. „Skasowany krajobraz”, konkursie na artykuł w 21. tomie „Pamiętnika PTT” oraz smutna informacja o śmierci Ryszarda Patyka, zasłużonego przewodnika z O/Nowy Sącz.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,78 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.