„Co słychać?” – nr 9 (273) / 2013

Wraz z wrześniowym numerem następuje zmiana osoby składającej „Co słychać?”. Justynę Rybkę, której serdecznie dziękujemy w tym miejscu za ogrom pracy włożonej w regularne ukazywanie się naszego informatora w ostatnim czasie, zastąpiła Katarzyna Śledź.
Numer otwiera artykuł Józefa Durdena poświęcony czerwcowym obchodom 140-lecia PTT oraz wątpliwością związanym z właściwym rokiem utworzenia PTT – 1873 czy 1874.
Tradycyjnie wiele miejsca zajmują wieści z ZG PTT i Oddziałów. Znajdziemy tu informację o przedpłatach na 21. tom „Pamiętnika PTT”, nowych władzach Oddziałów PTT w Chrzanowie i Sosnowcu oraz powołaniu nowego Koła PTT w Opolu. Wśród relacji z oddziałowych wycieczek i wypraw możemy poczytać o zakończeniu przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego przez członków O/Ostrowiec Św., pięciodniowym wyjeździe O/Jaworzno w góry Słowacji oraz wyprawie trekkingowej O/Bielsko-Biała na Bałkany. Godna odnotowania jest też wzmianka o wakacyjnych wycieczkach dla dzieci i młodzieży z SKK PTT w Myślachowicach na Mały Szlak Beskidzki.
Numer uzupełnia kolejny artykuł Niny Mikołajczyk o podróży po Stanach Zjednoczonych – tym razem autorka zabiera nas do Mesa Verde.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,40 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.