Czeretniki (Beskid Makowski) – wycieczka górska – 25 marca 2012 r.

W ostatnią niedzielę marca wybraliśmy się na Czeretniki w Beskidzie Średnim (Makowskim). Mimo, iż minionej nocy spaliśmy godzinę krócej, 11 osób wstało z samego rana, aby spędzić czas miło i aktywnie w górach.
Samochodami dojechaliśmy do Ślemienia, skąd po mszy św. ruszyliśmy w trasę Pasmem Pewelskim, złożonym z dwóch łańcuchów wzniesień, z których wyższym jest Bąków, nazywany też Czeretnikiem. Przez dłuższy czas szlak prowadził lasem, gdzie towarzyszył nam radosny śpiew ptaków, spotkaliśmy sarny i wiewiórki. Pierwszym punktem, do którego dotarliśmy była Gachowizna (766 m), gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej. Dzień był piękny, słońce grzało – czego chcieć więcej?
Dalej wędrowaliśmy lasem, lecz coraz częściej mogliśmy obserwować piękno górskiego krajobrazu, z kolejnych polan podszczytowych pasma. Przez dłuższy czas nie spotkaliśmy turystów, aż tu nagle widzimy 2 turystki, które wybrały się na wycieczkę konną po górach. Oczywiście zaprosiliśmy koleżanki do wspólnego zdjęcia na szczycie Bąkowa.
Trasa nie była specjalnie trudna ani męcząca, ale warto było wybrać się w tę część Beskidów. Zadowoleni z widoków i pogody zakończyliśmy niedzielną wycieczkę koło kościoła w Pewli Ślemieńskiej.

DS
.

na szczycie Bąkowa

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.