Czupel (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 30 marca 2019 r.

30 marca 2019 r. miała miejsce historyczna chwila dla uczniów Anglojęzycznej Szkoły Podstawowej „Primary Steps” z Bielska- Białej. Członkowie nowo założonego Szkolnego Koła PTT „Vertical World” po raz pierwszy wyruszyli na górską wycieczkę.
Grupa licząca 21 uczniów pod przewodnictwem Martyny Ptaszek wyruszyła szlakiem żółtym spod kościoła w Straconce w kierunku Magurki Wilkowickiej. Humory dopisywały, energii nie ubywało, więc wszyscy dzielnie pokonywali kolejne metry, które zbliżały do upragnionego schroniska na Magurce. W trakcie postojów był czas na podziwianie widoków oraz wysłuchiwanie informacji przekazywanych przez Martynę. Z wielki smakiem znikały zapasy jedzenia przygotowane przez zatroskanych rodziców.
Po dotarciu do schroniska miłym zaskoczeniem okazała się szybka wizyta i spotkanie z panią Beatą – dyrektor szkoły, która postanowiła wykorzystać słoneczną sobotę i przybyła z kierunku Przegibka, aby spotkać się ze swoimi uczniami. Natomiast czarnym szlakiem „wybiegła” pani Iwona – nauczyciel W-F, dopingując swoich uczniów do podjęcia dalszego wyzwania – zdobycia Czupla (933 m n.p.m.), najwyższego szczytu Beskidu Małego, który był głównym celem sobotniej wycieczki.
Szlak był zaśnieżony, mokry, były pierwsze otarcia oraz mocno przemoczone buty. Przydały się również zapasowe pary skarpet, jednak nawet całkowite przemoczenie nie odebrało sił i humorów młodym turystom. Zawzięcie maszerowali na szczyt. Czupel udało się zdobyć w okolicy południa.
Duma i zadowolenie towarzyszyło wszystkim w trakcie zejścia i drogi powrotnej, z radością witali się ze stęsknionymi rodzicami, przekazywali wrażenia z wycieczki oraz dopytywali o termin kolejnego wyjścia.
Na szlaku uczniowie poznawali savoir vivre turysty, który wykorzystywać będą w trakcie kolejnych wycieczek.

K. Paprota
.

SK PTT „Vertical world” przed schroniskiem PTTK na Magurce Wilkowickiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.