Dolina Koszarawy (Beskid Żywiecki) – wycieczka krajoznawcza – 22 maja 2024 r.

W dniu 22 maja 2024 roku członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”, czyli uczestnicy oraz opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, wykorzystując okienko pogodowe, wędrowali doliną Koszarawy.
Spacer rozpoczął się przy Klubie „Sylaba” w Jeleśni i prowadził lewem brzegiem rzeki przez przysiółek Kiełbasów. Podczas spaceru przeprowadzono krótki test wiedzy o okolicy. Odkryliśmy ścieżkę prowadzącą do niewielkiego wodospadu oraz zapoznaliśmy się z nazwami wzgórz widocznych ze ścieżki, czyli Janikowej Grapy, Biadaszkowskiego Gronia i Gawrońca. Końcowym miejscem była niewielka polana z tablicami przyrodniczymi oraz informacyjnymi jak należy zachowywać się w lesie.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy przed zapowiadanymi opadami deszczu i spokojnie wróciliśmy do miejsca, skąd zaczęliśmy nasz spacer.

Robert Słonka

nad Koszarawą

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2024. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.