Film „Góroterapia” na XV Festiwalu Górskim „Adrenalinium” w Żywcu

W dniach 21-23 października 2022 roku żywieckim kinie „Janosik” odbył się XV Festiwal Górski „ADRENALINIUM”. Jak co roku, mieliśmy okazje obejrzeć wiele świetnych filmów dotyczących tematyki górskiej, aktywności w środowisku naturalnym oraz prezentujących osoby, które realizują ekstremalne wyzwania. Oprócz oglądania filmów, można było uczestniczyć w warsztatach tematycznych, posłuchać prelekcji i porozmawiać z osobami, którzy podzielają nasze górskie pasje. Festiwal Górski Adrenalinium to spotkanie ludzi gór, oraz wszystkich, którzy aktywnie i ciekawie spędzają czas.
W trzecim dniu festiwalu zaprezentowany został film prezentujący realizację programu „Góroterapia” w latach 2019-2022 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, przy którym działa Klub Górski PTT „Razem przez świat”. O programie terapii górami przed projekcją filmu opowiedział Robert Słonka, a zgromadzeni w sali kinowej widzowie mieli okazje obejrzeć jak w ciągu czterech lat uczestnicy ŚDS w Pewli Wielkiej (osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną) wraz z opiekunami, wędrując na 45 szczytów oraz punktów widokowych zdobywają brązową, srebrną i złotą Górską Odznakę Turystyczna PTT.
Zainteresowanych pełniejszą relacją z imprezy zachęcamy do zerknięcia na stronę: www.goroterapia.pl.

Robert Słonka

pamiątkowe zdjęcie z Magdą Kidoń-Staszek, kierowniczką Kina „Janosik”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.