Gorczański Park Narodowy – wycieczka górsko-krajoznawcza dla dzieci z cyklu „Przyjaciel Parku Narodowego” – 16 lipca 2016 r.

przyjacielpnCelem kolejnej wycieczki z cyklu „Przyjaciel Parku Narodowego” był Gorczański Park Narodowy. Już dwukrotnie odkładana z powodu fatalnej pogody wycieczka w końcu doczekała się realizacji, aczkolwiek w mocno okrojonym składzie. Po pierwsze – nieciekawa pogoda, po drugie – wakacyjne wyjazdy, sprawiły, że w Gorce wybraliśmy się w siedem osób, w tym czworo dzieci.
Dwoma samochodami dojechaliśmy wgłąb doliny Łopusznej, niemal pod samą Gajówkę Mikołaja, w której czekała na nas pani z Gorczańskiego Parku Narodowego. W ciekawy sposób przedstawiła ona historię gajówki i opowiedziała o przyrodzie parku, a nasi młodzi turyści mieli okazję skonsultować odpowiedzi na niektóre pytania zawarte w książeczce z cyklu „Przyjaciel Parku Narodowego”.
Po rozwiązaniu części zadań wybraliśmy się w stronę polany Żubrowisko, by odbyć quest przygotowany w ramach programu. Cały czas solidnie mżyło, a my szukając odpowiedzi na kolejne pytania dotarliśmy w końcu na „spotkanie z salamandrą”.
Po powrocie do gajówki Paweł i Miłosz otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale „Przyjaciela Gorczańskiego Parku Narodowego”, a Zosia i Anielka, którym udało już się zdobyć drewniane medale z pięciu małopolskich parków narodowych otrzymały medale „Przyjaciela Parku Narodowego”. Gratulujemy naszym młodym turystom!

SB
.

uczestnicy wycieczki przed Gajówką Mikołaja

uczestnicy wycieczki przed Gajówką Mikołaja

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.