„Gran Paradiso” – prelekcja Marka Frączka – 21 marca 2017 r.

Autorem kolejnej wtorkowej prelekcji był Marek Frączek, choć znany nam już od kilku lat, dopiero od dzisiaj członek Oddziału PTT w Bielsku-Białej. Marek zabrał nas w wirtualną podróż w Alpy Graickie, a dokładniej na wyprawę na najwyższy szczyt położony w całości we Włoszech – Gran Paradiso (4061 m n.p.m.).
Mogliśmy obejrzeć zdjęcia z wyprawy Marka i jego kolegi w roku 2014. Podejście z doliny Aosty przez pięknie położone schronisko turystyczne Rifugio Vittorio Emanuele II (2735 m n.p.m.), wspinaczka we mgle przez lodowe szczeliny, czy wreszcie koziorożce alpejskie z przyczepionymi dzwonkami – to wszystko mogliśmy obserwować dzisiaj w naszym lokalu. A gdy wydawało się, że zejście na pole namiotowe w dolinie równoznaczne będzie z końcem prezentacji, okazało się, że Marek przygotował jeszcze trochę zdjęć z Courmayeur w rejonie Mont Blanc oraz malowniczego powrotu przez Przełęcz Bernina i Szwajcarię.
Jeden z uczestników spotkania, który był na Gran Paradiso kilka lat wcześniej, na jednym ze zdjęć wypatrzył nawet przyklejoną przez siebie na drzwiach schroniska naklejkę.

Po prelekcji odbyło się jeszcze spotkanie uczestników oddziałowego wyjazdu do Skandynawii na przełomie lipca i sierpnia 2017 r.

SB
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.