„Historia fotografii tatrzańskiej” – prelekcja Kazimierza Gajewskiego – 14 lutego 2017 r.

Podczas kolejnej wtorkowej prelekcji gościliśmy artystę fotografika Kazimierza Gajewskiego, autora polsko-słowackiego „Leksykonu polskich i słowackich fotografów tatrzańskich i zakładów fotograficznych w Tatrach, na Podhalu, Orawie, Spiszu i Liptowie do roku 1939”.
W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat początków fotografii tatrzańskiej, pierwszych kolorowych fotografiach oraz poznaliśmy liczne anegdoty dotyczące poszukiwań materiałów do tej interesującej pozycji książkowej. Ciekawe, nierzadko kupione za bezcen zdjęcia, czy inne wręcz zniszczone przez pazernych antykwariuszy, tworzą całokształt historii fotografii związanej z najwyższym pasmem Karpat.
Ciekawie przybliżane przez naszego gościa fakty i prezentowane zdjęcia oraz zainteresowanie przybyłych sprawiły, że prelekcja trwała nieco dłużej, niż zaplanowano, a pytania zarówno o historię, jak i sposób fotografowania zakończyły dzisiejsze spotkanie. Żałujmy tylko, że na to ciekawe spotkanie przybyło tylko dziewięć osób.

SB
.

w trakcie prelekcji

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.