Hrobacza Łąka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 3 grudnia 2022 r.

3 grudnia 2022 r. najmłodsi członkowie Szkolnego Koła PTT „Pionowy Świat” im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO w Bielsku-Białej wyruszyli na Hrobaczą Łąkę.
Młodzież rozpoczęła wędrówkę pod kapliczką Matki Boskiej w Kozach. W mroźny, mglisty poranek mieliśmy okazję podziwiać koziański kamieniołom, który skrzył się srebrnym szronem. Mimo krętej i stromej drogi, dzielni turyści podążali zielonym szlakiem do celu wyprawy. Na Hrobaczej udało nam się rozpalić ognisko, na którym oprócz tradycyjnych kiełbasek, znalazły się pianki, oscypki oraz jabłka. Nie ominął nas również świąteczny akcent – nasze opiekunki w gustownych, pasujących do świątecznego okresu czapkach, przygotowały mikołajkową, słodką niespodziankę.
Mimo, że ostatni odcinek trasy, czyli niebieski szlak przez Gaiki do Lipnika prezentował się groźnie, nie było strat w ludziach. Uczestnikom wycieczki towarzyszyły dobre humory aż do amfiteatru w Lipniku.

Wiktoria K., kl. 1a

Mikołajkowo pod szczytem Hrobaczej Łąka

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Pionowy Świat" im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.