Hrobacza Łąka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla seniorów – 3 listopada 2015 r.

stowarzyszenie_akademia_seniora_logoTradycyjnie już we wtorki spotykają się seniorzy z naszego bielsko-bielskiego Oddziału PTT i nie tylko, na cotygodniowych wycieczkach organizowanych w ramach wypoczynku i aktywnego relaksu przez stowarzyszenie „Akademia Seniora” z Bielska-Białej.
Tym razem mieliśmy możność, my seniorzy udać się busem na taką wycieczkę do Czernichowa. Tu nasz przewodnik Teresa Kubik zaznajomiła nas z planem przejścia zaprogramowanej trasy. Następnie żółtym szlakiem przez Żarnówkę Dużą udaliśmy się w stronę w stronę schroniska na Hrobaczej Łące, po drodze oglądając piękne widoki na Babią Górę, Pilsko i Tatry. W gościnnym miejscu przy schronisku każdy z uczestników wycieczki, a było nas 17 osób, z przyjemnością i satysfakcją korzystał z ciepłych promieni jesiennego słońca spożywając zabrane ze sobą kanapki i ciepłą herbatę. Wyjątkowa, słoneczna i sprzyjająca pogoda dodawała żywotnej energii i poczucia humoru. Jest to również w tym miejscu okazja do zaprezentowania baneru naszego Oddziału PTT w Bielsku-Białej, który strzegł na całej trasie kol. Andrzej Ziółko. W tym dniu, kiedy ruch turystyczny na szlakach jest ograniczony, a szeleszczące pod nogami niedawno opadłe liście z drzew, dodawały wyjątkowej, jesiennej atmosfery.
Po tym około półgodzinnym odpoczynku wycieczka udała się w dalszą drogę na szczyt, do którego już pozostało mniej więcej 100 metrów w linii prostej. W tym szczytowym miejscu na wysokości 828 m n.p.m. znajduje się 35-metrowy krzyż ufundowany przez lokalną społeczność na III Tysiąclecie oraz X-cio lecie Diecezji Bielsko-Żywickiej jako „Centralne Miejsce Wytyczonego Szlaku Papieskiego”. Miejsce to stanowi punkt widokowy na okoliczne miejscowości.
Po kilkuminutowym postoju i chwilą refleksji, wycieczka udała się w dalszą drogę, jedna grupa udała się szlakiem czerwonym w kierunku wschodnim, łącząc się łącznikiem ze szlakiem niebieskim wprost do Kamieniołomu w Kozach. Pozostali uczestnicy udali się zaplanowanym szlakiem na przełęcz U Panienki, następnie zboczem nad Wróblówką do amfiteatru w Lipniku. Tak zakończyła się ta krótka, ale jakże wspaniała słoneczna wędrówka seniorów, w której wzięło udział troje członków naszego Oddziału.

W. Morawski
.

uczestnicy wycieczki przed schroniskiem na Hrobaczej Łące

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015, seniorzy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.