III Turystyczny Rajd Górski Osób Niepełnosprawnych „Trzy szczyty beskidzkie 2019” – 11 października 2019 r.

W dniu 11 października 2019 roku na Łysinie w Beskidzie Małym odbyło się zakończenie III Turystycznego Rajdu Górskiego Osób Niepełnosprawnych „Trzy szczyty beskidzkie 2019”, którego organizatorem jest Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” w Gilowicach. W rajdzie wzięły udział ośrodki wsparcia z Żywiecczyzny (Gilowice, Milówka, Żywiec-Sporysz), a także uczestnicy i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, czyli Klub Górski PTT „Razem przez świat”.
W tym roku parę wycieczek górskich już za nami, a zdobyliśmy między innymi m.in. Szyndzielnię, Klimczok i Halę Boraczą. Dziś na Łysinie pogoda nam dopisała, więc podziwialiśmy rozległą panoramę z wieży widokowej, a następnie ruszyliśmy w stronę skalnego Rezerwatu Zamczysko, gdzie wśród ukryta jest unikatowa w skali Polski Jaskinia Lodowa. Ostatnim punktem spotkania był mini-konkurs wiedzy o górach oraz wręczenie nagród. Otrzymaliśmy pamiątkowy puchar, dyplom oraz medal za udział w rajdzie i już planujemy kolejne wycieczki.

Robert Słonka
.

Klub Górski PTT „Razem przez świat” na kolejnej wycieczce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.