„Islandia – kraina elfów” – prelekcja Agnieszki Gaweł – 18 września 2018 r.

Tym razem wtorkowy wieczór uświetniła swoją prelekcją Agnieszka Gaweł. Licznie zgromadzonych uczestników zabrała na wycieczkę po niezwykłej krainie. W tym fantastycznym miejscu spotykają się ludzie, elfy i płyty tektoniczne, a smagane wiatrem skały tworzą krajobraz niespotykany nigdzie na świecie. Islandia – kraj tysięcy wodospadów.
Prezentacja pękała w szwach od niesamowitych zdjęć wykonanych przez Agnieszkę. Samo oglądanie uwiecznionych krajobrazów pobudzało wyobraźnię. Lipcowy wyjazd imponował pokonaną trasą, udało się okrążyć całą wyspę!
Dla tej części widzów, którzy po prelekcji zamarzyli o takiej wyprawie, nasz gość miał wiele przydatnych wskazówek. Nie zabrakło również przestróg. Dzikie piękno Islandii jest kuszące, ale dla nieroztropnego turysty może stanowić pułapkę.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i aktywny udział. Jesteśmy wdzięczni Agnieszce za podzielenie się swoimi wspomnieniami. Kontynuując tradycję wtorkowych spotkań zachęcamy do przybycia na najbliższą prelekcję, która odbędzie się jak zwykle o 18:00 w lokalu bielskiego oddziału PTT na ulicy 3 Maja 1.

Grzegorz Pabian
.

liczne grono słuchaczy na prelekcji

.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.