„Karakorum 1971 – polska wyprawa na Kunyang Chhish (7852 m n.p.m.)” – wernisaż wystawy – 16 listopada 2011 r.

Dawno już nie gościliśmy w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Tym razem właśnie tam Bielski Klub Alpinistyczny we współpracy z Oddziałem PTT w Bielsku-Białej zorganizować wernisaż wystawy pt. „Karakorum 1971 – polska wyprawa na Kunyang Chhish (7852 m n.p.m.)”.
Jako pierwszy, w sali wystawowej Domu Kultury Włókniarzy, odbył się wernisaż wystawy połączony z poczęstunkiem. Kilka słów na temat wyprawy oraz zaprezentowanych zdjęć powiedziała Anna Milewska, wdowa po Andrzeju Zawadzie.
Kolejnym punktem programu była projekcja filmu Andrzeja Galińskiego pt. „Kunyang Chhish znaczy góra narożna”. Film ten doskonale oddał warunki wyprawy i relacje między uczestnikami, którzy 40 lat temu wejściem na Kunyang Chhish ustanowili ówczesny rekord wysokości na jaką kiedykolwiek weszli Polacy. Do dzisiaj żyje jeszcze sześciu uczestników wyprawy, a wśród tych, którzy odeszli jest m.in. bielszczanin Eugeniusz Chrobak.
Ostatnim punktem programu była prelekcja jednego z uczestników wyprawy – Jerzego Michalskiego, po zakończeniu której jeszcze przez kilkanaście minut odpowiadał na pytania gości.

część uczestników wernisażu z Anną Milewską i Jerzym Michalskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2011. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.