„Korona Gór Polski” – prelekcja Joanny Prorok, Tomasza Proroka i Sławomira Dawidka – 16 kwietnia 2024 r.

W kolejne wtorkowe popołudnie do Klubu Osiedlowego „Karpatek” zawitali miłośnicy podróży, gór oraz opowieści o turystycznych wojażach.
W dniu 16 kwietnia 2024 r. gościliśmy Joannę Prorok, Tomasza Proroka i Sławomira Dawidka, którzy opowiedzili niemal 50 osobom o 28 szczytach zaliczanych do „Korony Gór Polski”, które choć nie zawsze są najwyższe w poszczególnych pasmach górskich – z pewnością warte są odwiedzenia. Joanna opowiedziała nam o twórcach tego projektu, dr Marku Więckowskim i dr Wojciechu Lewandowskim oraz wydawcy czasopisma „Poznaj swój kraj”, Januszu Sapie. Tomasz, który wymienia skrzynki z pieczątkami opowiedział o tym, co można w skrzynce znaleźć oraz gdzie można potwierdzić wejście np. na Rysy. Sławek z kolei zaprezentował zdjęcia przedstawiające wszystkie 28 szczytów, do których nasi prelegenci dopowiadali różne historie i anegdoty.
Do dzisiaj Joanna i Tomasz Prorokowie zdobyli „Koronę Gór Polski” siedmiokrotnie, a Sławomir Dawidek „dopiero” dwa razy. Gratulujemy i dziękujemy za ciekawą prelekcję!

SB

zaczynamy prelekcję o Koronie Gór Polski

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.