Lubań (Gorce) – wycieczka górska pt. „Wędrujemy Głównym Szlakiem Beskidzkim” – 7 maja 2017 r.

Za nami kolejna „Wycieczka w dobrym Towarzystwie”. Tym razem, wędrując Głównym Szlakiem Beskidzkim udaliśmy się na Lubań (1211 m.n.p.m). 7-go maja 2017r. w ilości 38 osób wyjechaliśmy z Bielska – Białej w Gorce zdobywać zaplanowany szczyt.
Pod przewodnictwem Jana Nogasia wyruszyliśmy czerwonym szlakiem z przełęczy Knurowskiej. Od samego początku pogoda nas nie rozpieszczała, jednak ulewny deszcz nie odebrał nam radości z wycieczki. Każdy swoim tempem z punktu startowego przez Kotelnicę podążał w kierunku szczytu. Po trzech godzinach „błotnistego” marszu Lubań przywitał nas mgliście. Z wieży widokowej rozpościerałyby się piękne widoki gdyby nie fakt, że „mgła zasnuła wierzchołki gór”. Był czas na odpoczynek, były zdjęcia dokumentujące zdobycie szczytu. I nawet deszcz odpuścił – trasę powrotną do Krościenka pokonaliśmy pełni energii, korzystając z promieni słonecznych i delektując się odsłaniającymi się widokami. Im bliżej miejsca zbiórki – tym lepsze panoramy i piękniejsza pogoda.
Członkowie naszego oddziału zdobyli ten szczyt po raz pierwszy w zeszłym roku. Z relacji uczestników otrzymałam informację, że wtedy pogoda również nie rozpieszczała.
Na zakończenie nasuwa się pytanie: „do trzech razy sztuka”? A może, z jakiegoś powodu nie powinniśmy w najbliższym czasie próbować… 🙂

Kasia P.
.

nasza grupa na Przełęczy Knurowskiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.