Lukasowa Górka (Pogórze Śląskie) – wycieczka piesza dla seniorów – 19 stycznia 2016 r.

stowarzyszenie_akademia_seniora_logoWe wtorek, 19.01.2016 r., Grupa Turystyczna z Akademii Seniora zapoczątkowała kolejny cykl wycieczek. Zimową wycieczkę z Wapienicy do Międzyrzecza Górnego, z wejściem na Lukasową Górkę (372 m n.p.m.!!) i odwiedzeniem Chaty Międzyrzecze, prowadził nasz Kolega Witek Kubik.
Przy pięknej zimowej pogodzie (mróz w granicach – 5°C) wędrowało 15 osób, w tym 3 członków PTT (Celina, Andrzej i oczywiście Witek). Z ostatniego przystanku linii MZK nr 7 w Wapienicy wędrowaliśmy przez Jasienicę, a po przejściu pod „ekspresówką” przez Międzyrzecze Górne. Jednym z celów było niewielkie, ale najwyższe w okolicy, wzniesienie zwane Lukasową Górką. Dotarliśmy na nie zaśnieżonymi polnymi dróżkami. Wzniesienie, choć niewysokie, stwarza możliwość podziwiania pagórkowatego otoczenie (Pogórze Śląskie), otulonego w tym dniu śnieżną „pierzynką”.
Następnie w dobrych nastrojach, chociaż trochę zmarznięci zeszliśmy do centrum Międzyrzecza Górnego, aby odwiedzić Izbę Regionalną – Chata Międzyrzecze. Jest to filia GOK Jasienica, mieszcząca się w ładnym, stylowym, drewnianym budynku. Oprócz pomieszczeń przystosowanych do prowadzenie działalności statutowej domu kultury, znajduje się tutaj Izba Regionalna, w której gromadzone są przedmioty i ubiory typowe dla Śląska Cieszyńskiego. Ściany obwieszone są obrazami lokalnych twórców, a wolne półki i parapety zastawione dziesiątkami drewnianych ptaszków. Miejsce to idealnie nadaje się na wycieczkę z dziećmi. Ugościł nas tutaj ciepłą herbatką i zabawiał ciekawą rozmową p. Krzysztof Czader – rzeźbiarz, malarz i miłośnik motyli.
Najbardziej wytrwali pomaszerowali jeszcze do Międzyrzecza Dolnego, robiąc po drodze pokaźne zakupy w cukierni. Znakomity kołocz śląski z makiem i serem!
Kolejna wycieczka Akademii Seniora już w najbliższy wtorek.

AZ
.

część grupy z banerem PTT O/Bielsko-Biała

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016, seniorzy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.