Łysica (Góry Świętokrzyskie) – wycieczka górska dla młodzieży – 17-18 listopada 2018 r.

Równolegle do wyjazdu w Góry Świętokrzyskie, zrealizowanego w ramach dofinansowanego przez Gminę Bielsko-Biała zadania „Z Koziej Góry na Rysy”, odbyła się pierwsza wycieczka podopiecznych Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z Kęt i Oświęcimia w ramach zdobywania „Korony Gór Polski”. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Poniżej relacja z pierwszego wyjazdu na Łysicę:

17 listopada 2018 r. wraz z tym pogodnym dniem zaczął się, jak dotąd jeden z największych, bardzo czasochłonny i ciężki projekt o tytule „Zdobywanie Korony Gór Polski”, który trwał 2 dni, a udział w nim brało jedenastu uczestników, w tym ja i znajomi z Grupy Kęty.
Zaczęliśmy od bardzo długiej podróży busem „Bieluch”. Po przyjeździe, bez zbędnego tracenia czasu, po przywitaniu się i zapoznaniu z Panią Grażyną (naszym przewodnikiem) ruszyliśmy w siną dal w celu zdobycia pierwszej z gór z listy Korony Gór Polski. Na początku wydawało nam się, że będzie to o wiele krótsza wycieczka, niż się później okazało, lecz pomimo tego małego przeciągnięcia w czasie, ten obszar pokazał nam piękny krajobraz, ukształtowanie terenu, tę chłodną otaczającą nas bryzę, która i tak nie sprawiała problemów, gdy byliśmy razem. Radość sprawiała mi przede wszystkim sama atmosfera, świadomość, że nie jesteś sam i że robisz coś wielkiego. Coś, o czym niektórzy mogą tylko marzyć, sprawiła, że chciało się wstać następnego dnia i z uśmiechem na twarzy zakończyć początek wielkiej przygody, na którą wszyscy czekaliśmy.
Jestem bardzo zadowolony i cieszę się z tego, że zostałem tam (nie ukrywam) zaciągnięty siłą, ale dzięki temu miałem możliwość to wszystko zobaczyć, przeżyć i poczuć na własnej skórze potęgę gór, o czy pewnie przekonam się jeszcze w przyszłości.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za te dwa dni niezwykłych chwil.

Patryk Stefanowicz – Patronek
.

młodzież z Kęt i Oświęcimia wraz z opiekunami na szczycie Łysicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.