Mędralowa (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży z cyklu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” – 29 października 2022 r.

Za nami ósmy wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach cyklu wycieczek „Zamiast klawiatury nasze piękne góry”. Młodzież z placówek w Kętach, Oświęcimiu, Pszczynie i Żywcu wędrowała dziś kolejnym odcinkiem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

29 października 2022 r. w cztery placówki, mianowicie Żywiec, Kęty, Oświęcim i Pszczyna udajemy się na wyprawę po górach. Kontynuujemy Główny Szlak Beskidzki. Zaczynamy na Przełęczy Glinne, skąd przez Studenta, Beskid Krzyżowski, Jaworzynę, Przełęcz Głuchaczki i Mędralową Zachodnią docieramy na nasz główny cel – Mędralową (1169 m n.p.m.). Tam robimy przerwę na zjedzenie kiełbasy z ogniska i by trochę odpocząć, a potem kierujemy się już w kierunku przystanku autobusowego w Zawoi Czatoży, gdzie kończymy wycieczkę.

Seba, Pszczyna

przy szałasie pod szczytem Mędralowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.