„Mongolia” – prelekcja Ewy Staszkiewicz – 10 marca 2013 r.

10 marca br. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach odbyła się zorganizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego multimedialna prezentacja slajdów Ewy Staszkiewicz pt. „Mongolia”.
Autorka prelekcji, z wykształcenia psycholog, przyjechała do naszego GOK z Bielska-Białej – góry i podróże to największa jej pasja, podróżuje po to, aby zachwycać się pięknem przyrody, poczuć rytm życia w innej kulturze i odświeżyć spojrzenie na swój własny kawałek świata. W każdej podróży pani Ewa nie rozstaje się z aparatem dzięki czemu widzowie niedzielnej prezentacji mieli możliwość obejrzenia całej masy pięknych zdjęć z podróży po Mongolii. Pani Ewa swoją, jak powiedziała, przygodę życia, trwającą 4 tygodnie, zrealizowała wraz z 6 znajomych w 2010 roku. Przemierzyli 6327 km. W trakcie podróży uczestnicy odwiedzili między innymi współczesną i dawną stolicę kraju – Ulan Baator i Karakorum, region pustyni Gobi, dolinę rzeki Orkhon i okolice jeziora Khovsgol nazywanego małym Bajkałem.
Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że Mongolia to zdecydowanie kraj, do którego nie jedzie się zwiedzać zabytków tylko przeżyć niesamowitą przygodę. W Mongolii można napić się kumysu z wielbłądziego mleka, pogalopować konno przez bezkresny zielony step, obejrzeć zachód i wschód słońca z grani najwyższych, „śpiewających” wydm świata Pustyni Gobi oraz zadziwić i zainspirować się niezwykle niecodziennym, jak dla Europejczyków, stylem życia mieszkańców barwnych jurt. Mongolia to kraj otwartych przestrzeni, pięknej dziewiczej przyrody i niesłychanej ludzkiej gościnności.
Cała ekipa podróżników pomimo iż musiała zrealizować troszkę inny plan podróży niż pierwotnie planowała jest zdecydowanie zadowolona z podróży po krainie błękitnego nieba.

EJ
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.