„Morskie opowieści – relacja z rejsu po Morzu Północnym” – prelekcja Julii Pastuszko – 20 września 2016 r.

Podczas dzisiejszej prelekcji nie liczyliśmy ani na widoki gór, ani na zwiedzanie ciekawych zabytków… Tym razem za sprawą Julii Pastuszko wybraliśmy się na rejs jachtem „Bystrze” po Morzu Północnym.
Już na początku dowiedzieliśmy się co nieco o chorobie morskiej, która wbrew pozorom „dość szybko” przechodzi. Podczas prelekcji oczywiście nie zabrakło malowniczych, nie tylko morskich pejzaży. Wraz z prelegentką zwiedziliśmy norweski fiord i jedną z położonych nad nim niedużych miejscowości, opłynęliśmy szkockie wybrzeże od Aberdeen, zwanego „szarym miastem”  po Inverness, pamiętające polskich żołnierzy, przebywających w nim podczas II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się też o Kanale Kaledońskim łączącym Inverness na wschodnim wybrzeżu Szkocji z wybrzeżem zachodnim przy Corpach niedaleko Fort William. Nie zabrakło oczywiście górskiego akcentu, jakim było wyjście na Cairn Gorn, szósty z najwyższych szczytów Szkocji.
To wszystko, a nawet nieco więcej mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć podczas trwającego niespełna godzinę spotkania z Julką, która od dzisiaj, co warte dodania, jest członkinią naszego Oddziału PTT.

SB
.

Julia Pastuszko w trakcie prelekcji

Julia Pastuszko w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.