„Nepal Expedition” – prelekcja Janusza Pilszaka – 6 grudnia 2016 r.

Tematem kolejnej, wtorkowej prelekcji w naszym lokalu było „Nepal Expedition” – wyprawa trekkingowa zrealizowana przez Janusza Pilszaka, członka naszego Oddziału.
Oprócz podróżniczo-krajoznawczych wspomnień naszego kolegi, mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu pożytecznych informacji na temat organizacji tego typu wyprawy, różnicach w przygotowaniu jej na własną rękę oraz powierzeniu spraw organizacyjnych fachowcom ze specjalistycznych agencji, a także na temat samego Nepalu i ludzi w nim mieszkających.
Celem trekkingu Janusza było dotarcie do Everest Base Camp, bazy obsługującej aż trzy pobliskie szczyty: Mount Everest, Lhotse i Nuptse. Naszemu koledze udało się wejść na pobliskie „wzgórze” – Kala Pattar o wysokości 5545 m n.p.m. Podejście na szczyt nasz prelegent porównał do wejścia z Sokolicy na Babią Górę z tą różnicą, że w Nepalu nie było kosodrzewiny. Droga powrotna to z kolei czas na poznanie życia Szerpów, z których większość to buddyści i hinduiści.
Warto było pojawić się dzisiaj w naszym lokalu by wysłuchać i obejrzeć profesjonalnie przygotowaną przez Janusza Pilszaka prelekcję o „Nepal Expedition”. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału we wtorkowych prelekcjach, a Janusza już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie – ciekawe co pokaże nam następnym razem 🙂

SB
.

20161206_prelekcja

na początku prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.