Nosal (Tatry Zachodnie) – wycieczka górska – 19 maja 2012 r.

W zorganizowanym z okazji Roku Ochrony Przyrody spotkaniu oddziałów PTT w Zakopanem wzięła udział 5-osobowa grupa z Oddziału PTT w Bielsku-Białej.
Ważnym punktem programu była wycieczka na Nosal, podczas której zamierzaliśmy posprzątać cały zielony szlak. Kilkanaście osób reprezentujących oddziały PTT z Bielska-Białej, Chrzanowa, Krakowa, Łodzi i Ostrowca Świętokrzyskiego przyłożyło się do pracy bardzo sumiennie. Wszyscy byliśmy niesłychanie zdumieni, co też można znaleźć przy górskim szlaku, w dodatku na terenie parku narodowego… Wśród naszych „zdobyczy” były: szlafrok, trzy pary majtek, tampon, butelki i puszki po wszelakich alkoholach, mnóstwo petów, a także mniejsze papierowe i plastikowe elementy, które jak widać były niesamowitym problemem dla wyrzucających je „pseudoturystów”…
Warto tutaj nadmienić, że szlak na Nosal, jako jeden z częściej odwiedzanych, jest na bieżąco sprzątany przez zewnętrzną firmę, a ilość zniesionych przez nas śmieci napawa smutkiem, jeśli chodzi o kulturę ludzi odwiedzających góry.
Z przyjemniejszych wydarzeń na szlaku nie mogę nie odnotować wręczenia na szczycie Nosala legitymacji członkowskiej Dorotce, która od dłuższego czasu relacjonuje na naszej stronie wszystkie wycieczki oddziałowe.
Po wycieczce wzięliśmy jeszcze udział w sesji popularno-naukowej na temat 100-lecia powstania Sekcji Ochrony Tatr TT, której organizatorami były Polskie Towarzystwo Tatrzański i Tatrzański Park Narodowy, po czym wróciliśmy do Bielska-Białej.
W Tatry powrócimy sprzątać szlaki w dniu 30 czerwca br., kiedy to weźmiemy udział organizowanym przez Klub Podróżników „Śródziemie” – „Największym Sprzątaniu Tatr w historii”, a wszystkich członków i sympatyków Oddziału PTT w Bielsku-Białej zapraszam na dwie wycieczki w ramach akcji „Sprzątamy Beskid Mały”, które odbędą się w dniach 3 i 16 czerwca br.

SB
.

bielska część grupy na Nosalu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.