Obóz Szkoleniowo-Obserwacyjny PTMA OSOP 2012 (zaproszenie)

Lepiej późno, niż wcale… Marcin Kolonko (PTT O/Kraków), który często jeździ z nami na wycieczki oddziałowe jest jednym z organizatorów tegorocznego Obozu Szkoleniowo-Obserwa-cyjnego PTMA OSOP 2012 w schronisku Orle w Górach Izerskich w dniach 10-16 sierpnia 2012 r. Obóz startuje za 2 dni i są jeszcze wolne miejsca. W imieniu Marcina serdecznie zapraszamy miłośników astronomii z Bielska-Białej i okolic do udziału – oprócz obserwacji gwiazd będzie można pochodzić co nieco po górach.
.
Informacja o obozie:

Tegoroczny Obóz Szkoleniowo-Obserwacyjny Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) jest już XI edycją tego pomysłu. Zapoczątkowany w 2002 roku przez kilku młodych doktorów fizyki z krakowskich uczelni, stał się elitarnym wydarzeniem w akademickim świecie Krakowa. Wykładowcami są osoby związane od wielu lat z astronomią, których łączny staż w nauce przekracza 100 lat.
Obóz ma podobną formułę od 10 lat – rano odsypianie nocnych obserwacji, wycieczki po górach tudzież spokojne kontemplowanie otaczającej przyrody, po południu obiad i słuchanie wykładów aż do godziny 21-22, i wieczorem – do godziny 1-2 w nocy – obserwacje.
Organizatorzy zapewniają 30 cm teleskop, 110 mm lornetę i trochę mniejszych instrumentów. Mile widziany jest także własny sprzęt. Do schroniska da się dojechać samochodem. Miejsce znajduje się na trasie słynnego Biegu Piastów w Jakuszycach, 15 km od Szklarskiej Poręby.

Cena nie przekracza 450 zł od osoby za 6 dni.
W cenie noclegi w schronisku + 3 posiłki. Dojazd i ubezpieczenie własne.

W planach wykłady o Kosmosie, Układzie Słonecznym, atmosferze Ziemi i meteorologii – przedstawione przystępnym językiem.

Kontakt:
Marcin Filipek – e-mail: marfil@wp.pl
Marcin Kolonko – e-mail: marcinet1@gmail.com, tel.: 606-695-121
Jacek Burda – e-mail: optyjacek@poczta.onet.pl

Dzieci do 16 lat tylko pod opieką rodziców lub nauczycieli. Młodzież 16-18 lat z pisemną zgodą rodziców, przeskanowaną i wysłaną na jeden z ww. adresów. Brak limitu wiekowego – najstarszy Uczestnik kończy 94 lata, i zaliczył wszystkie dziesięć dotychczasowych obozów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.