Odszedł Tadeusz Wronowski

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 24 września 2013 r. w wieku 90 lat odszedł od nas na zawsze ś.p. Tadeusz Wronowski, nestor Oddziału PTT w Bielsku-Białej.

Tadeusz Wronowski urodził się 27 lipca 1923 r. w Warszawie, z wykształcenia był inżynierem architektem.
Od najmłodszych lat zafascynowany górami i narciarstwem, został członkiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w 1938 r. Po wojnie należał do wrocławskiego Oddziału PTT, a od roku 1993 był członkiem Oddziału PTT w Bielsku-Białej. Był przewodnikiem beskidzkim kl. I, przodownikiem GOT PTTK i GON PTTK, przewodnikiem GOT PTT i instruktorem narciarskim. Za działalność na rzecz turystyki został uhonorowany złotą odznaką PTT z kosówką (2007) i wyróżnieniem Prezydenta Miasta Bielska-Białej za zasługi dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej (2009).
Przez niemal 35 lat (do 1986 roku) działał jako ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR; został odznaczony złotą odznaką GOPR.
W czasie okupacji Tadeusz Wronowski (ps. „Przygoda”) należał do Szarych Szeregów, był dowódcą III drużyny batalionu PARASOL, walczył z okupantem na Podhalu. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Virtuti Militari.

Nabożeństwo pogrzebowe Tadeusza Wronowskiego odbędzie się w kościele pw. św. Trójcy w Bielsku-Białej w dniu 28 września 2013 r. o godz. 12:30.

Cześć Jego Pamięci!
.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.