Odznaka za przejście szlaku „Grybów – Rzeszów”

Gdy w 2014 r. z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej ustanawialiśmy odznakę krajoznawczo-turystyczną „Śladami bielsko-bialskiego PTT”, Zarząd Oddziału PTT w Tarnowie, również z okazji jubileuszu 90-lecia swojego oddziału ustanowił odznakę turystyczną, przyznawaną za przejście szlaku długodystansowego łączącego Tarnów z Wielkim Rogaczem – szczytem położonym w Beskidzie Sądeckim.
Niedawno, bo we wrześniu 2017 r. Oddział PTT w Tarnowie ustanowił kolejną odznakę. Tym razem ubiegać mogą się o nią wszyscy, którzy pokonają szlak niebieski prowadzący z Grybowa do Rzeszowa. To jeden z najdłuższych szlaków w Polsce. W większości przebiega przez rzadko odwiedzane przez turystów tereny, chociaż na jego trasie leżą też tak znane miejsca, jak Wielka Rawka, Bukowe Berdo, Arłamów, Kalwaria Pacławska czy Krasiczyn.
W imieniu koleżanek i kolegów z tarnowskiego oddziału PTT serdecznie zapraszamy pasjonatów wędrowania po beskidzkich pustkowiach do zdobywania nowej odznaki. Regulamin odznaki można znaleźć na stronie: www.tarnow.ptt.org.pl.

Zarząd Oddziału

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.